Vědci našli nápoj, který zázračně snižuje riziko mozkové mrtvice. Poradili, kolik denně ho vypít.
 

Málokteré onemocnění je tak obávané jako mozková mrtvice. Je to dáno především tím, že může přijít náhled a změnit váš život k nepoznání. Kromě toho je velmi obtížné vysledovat příznaky, které k ní směřují. Ve skutečnosti se to většinou nepodaří.

Obávaný stav, kterému lze předejít

Mozková příhoda nastává tehdy, kdy se do mozku nedostává krev. Mezi první známky přicházející ataky patří problémy s řečí nebo ochrnutí části obličeje. Jde o jednu z nejčastějších příčin úmrtí a ochrnutí. Není tedy divu, že se vědci snaží přijít na prevenci, která by rizika mozkové mrtvice snížila. V jedné studii se teď ukázalo, že velkým pomocníkem proti ní může být mléko. Lidé, kteří pili sklenici mléka dvakrát denně, měli totiž dvakrát menší pravděpodobnost, že je mrtvice potká.

Mezi největší rizikové faktory mozkové mrtvice patří vysoký krevní tlak a vysoký cholesterol. Ty bohužel trápí stále více lidí na celém světě. Zejména cholesterol postupně ucpává tepny, které vedou do mozku. Někdy se může část cholesterolového plaku uvolnit a vytvořit sraženinu. Ta pak může způsobit jak mrtvici, tak infarkt.

Z tohoto důvodu lékaři obvykle doporučují upravit jídelníček, aby se cholesterol přirozeně snížil. Často přitom upozorňují na omezení mléčných produktů, které jsou na cholesterol bohaté. Studie publikovaná v časopise Journal of Epidemiology and Community Health však tento pohled poněkud reviduje.

Foto: Shutterstock

Přehodnocený pohled na mléko

Studie se zaměřila na souvislost nejrůznějších jídel a mozkové mrtvice. Probíhala přitom dlouhých dvacet let, a tak měli vědci dostatek času k vyhodnocování.

Ukázalo se, že ¨riziko mrtvice u lidí, kteří vypijí denně alespoň 200 mililitrů mléka, je poloviční oproti těm, kteří mléko nepijí nebo ho pijí méně. Toto množství zároveň doplní přibližně třetinu potřeby vápníku dospělého člověka.

Důležité je podotknout, že zjištění se týká pravého, tedy plnotučného mléka. “Současné vnímání mléka jako problematického a zvyšujícího kardiovaskulární rizika by mělo být změněno, protože do vyváženého a zdravého jídelníčku patří,” uvádějí autoři studie. Nejde přitom o první práci tohoto druhu. Autoři se odvolávají na 10 předchozích studií, které došly k obdobnému závěru, tedy, že mléko přispívá ke snížení rizika mozkové mrtvice.

Zdroj: https://www.aazdravi.cz/vedci-nasli-napoj-ktery-zazracne-snizuje-riziko-mozkove-mrtvice-poradili-kolik-denne-ho-vypit/

___________________________________________________________________________________________________________________________

 

Tajemný vitamín K2 jako klíčový faktor proti praskání tepen, osteoporóze, ledvinovým kamenům, zubnímu kazu a rovnátkům, a dokonce hraje i významnou roli v prevenci proti Alzheimerově chorobě a rakovině.
Čtěte zde : www.vyzivujicitradice.cz

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Syrové mléko a ničivá pasterizace – názory několika odborníků

Čtěte zde : www.syrova-strava.cz

____________________________________________________________________________________________________________________________________

Tibetská kefírová houba

Tibetská kefírová houba (zkráceně kefírka) je kombinace bakterií a kvasinek v bílkovinách, tucích a cukrech.

V kefírové houbě se nachází mnoho různých bakterií a kvasinek, které tvoří složité a vysoce proměnlivé společenství mikroorganizmů. Tyto pro člověka příznivé organizmy se rychle množí v mléce. Jejich působení ve střevech spočívá mj. v tom, že vytvářejí nepříznivé prostředí pro rozličné patogeny, a tím je vytěsňují. Doma vyrobený kefír mívá oproti komerčnímu zhruba 10x více probiotických organizmů, protože v procesu výroby komerčních produktů se provádí pasterizace.

Co všechno si můžete pomocí kefíru léčit?

Nemoci nervů, vnitřní onemocnění, bronchiální katary, veškeré sklerózy, infarkt myokardu, onemocnění žlučníku, jater, ledvin, infekční žloutenka, žaludeční a střevní onemocnění, průjem, zácpa, nemoci krve, vyrážka, ekzémy, candida (kvasinky). No a protože kefír zlepšuje imunitu a vitalitu organismu, tak se s jakoukoli chorobou lépe vypořádáme a spoustě nemocí se vyhneme. Navíc spousta chorob souvisí se špatným trávením a zácpami (60% imunity se tvoří ve střevu).

Tibetská houba dokáže během několika hodin vyrobit výborný kefír, který je doslova balzámem na  zažívání. Kromě toho, že tibetská houba výrazně prospívá zažívacímu traktu, stimuluje také imunitní systém, snižuje krevní tlak a napomáhá i k celkové detoxikaci organismu.

O kefíru z tibetské houby se také říká, že obsahuje přírodní antibiotika, a tudíž dokáže hojit záněty. Tibetská houba je prý houbou mládí – traduje se totiž o ní dokonce i to, že umí zabránit rychlému stárnutí. Kefír z tibetské houby často pijí i onkologičtí pacienti, tibetská houba totiž prý dokáže zbrzdit vývoj metastázy. Díky faktu, že se mléčný kefír živí laktózou z mléka, mohou ho konzumovat i osoby, které jsou na tuto látku alergické.

Recept na kefír z tibetské houby najdete ZDE

__________________________________________________________________________________________________________________________________